kreda-tablica-szkolnaJak podaje brytyjski dziennik Daily Mail, badanie przeprowadzone w kilkuset szkołach na obszarze całego Zjednoczonego Królestwa wykazało, iż w ponad 80-ciu szkołach nie uczy się ani jeden biały uczeń. 84 szkoły oblegane są przez dzieci imigrantów z krajów afrykańskich i arabskich.

Sytuacja ta wynika w sporym stopniu ze zjawiska określanego przez analityków jako „white flight”, czyli stopniowego exodusu białej ludności z zatłoczonych centrów do mniejszych miasteczek oraz na wieś. Zjawisko „white flight”, które poniekąd wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych ubiegłego stulecia, powodowane jest pragnieniem prowadzenia spokojniejszego życia w przyjaznym sąsiedztwie – z dala od rodzin imigrantów, które zwykle nie chcą się asymilować.

Oprócz „niebiałych” szkół, w Wielkiej Brytanii drastycznie wzrasta również liczba placówek edukacyjnych, w których biali uczniowie stanowią zdecydowaną mniejszość. Podczas prowadzonego badania jedynie w Birmingham znaleziono 22 szkoły, gdzie większość uczniów stanowią ci o europejskim pochodzeniu etnicznym.

Szkoły złożone wyłącznie z dzieci imigrantów to duży problem dla brytyjskiej oświaty. Wraz ze wzrostem liczby imigrantów w szkołach spada również poziom szkolnictwa – brytyjscy nauczyciele nie radzą sobie z uczniami o diametralnie innej kulturze, nie wspominając już o fakcie, że znaczna część dzieci imigrantów w wieku 7-16 lat nie zna nawet języka angielskiego.

na podstawie: dailymail.co.uk

Zobacz również:
UK: Zwiększa się liczba mieszanych związków i urodzeń dzieci niebrytyjskiego pochodzenia
Biali uciekają z największych europejskich miast w poszukiwaniu spokoju i bezpieczeństwa