izraelscy-osadnicyIzraelscy osadnicy i działacze syjonistyczni zaatakowali w sobotę palestyńskie samochody we wschodniej Jerozolimie. W wyniku ich działań ranna została kobieta, natomiast policja aresztowała dwóch Izraelczyków.

Do zdarzenia doszło nieopodal Grobu Symeona Sprawiedliwego, a więc miejsca żydowskiego kultu na terenie okupowanej wschodniej Jerozolimy. Grupa osadników i zwolenników radykalnej syjonistycznej prawicy obrzucała kamieniami palestyńskie samochody, w wyniku czego ranna została kobieta tej narodowości.

Na atak odpowiedziała grupa młodych Palestyńczyków, stąd do akcji wkroczyła izraelska policja, która aresztowała dwóch krewkich Izraelczyków oraz jednego Palestyńczyka. Dzień wcześniej do podobnego ataku doszło w południowym Nablusie.

Do podobnych zdarzeń dochodzi od początku Ramadanu, natomiast w wyniku działań izraelskich wojskowych zginęło już dwóch Palestyńczyków, a kilku zostało rannych. W połowie maja bierność służb Izraela w sprawie ataków na Palestyńczyków, i brak oskarżeń wobec złapanych prowodyrów, skrytykowała jedna z izraelskich organizacji praw człowieka.

na podstawie: maannews.com, presstv.ir