rapefugeesNiemieckie władze poinformowały, że prawie wszystkie sylwestrowe ataki na tle seksualnym na kobiety w Kolonii zostały dokonane przez obcokrajowców. Na ulicach miasta pojawiły się patrole Niemców, którzy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce.

Ralf Jäger, minister spraw wewnętrznych landu Nadrenia Północna-Westfalia, podzielił się z dziennikarzami najnowszymi ustaleniami władz i policji, dotyczącymi sylwestrowych ataków na niemieckie kobiety do jakich doszło w Kolonii. Polityk potwierdził, że sprawcami niemal wszystkich badanych przypadków byli imigranci, którzy w głównej mierze przybyli do Niemiec w ubiegłym roku.

Zdecydowaną większość z podejrzanych mają stanowić osoby pochodzenia arabskiego i północnoafrykańskiego. Do niedzieli w tej sprawie miało wpłynąć blisko pół tysiąca zawiadomień o popełnieniu przestępstwa. Jednocześnie niemieckie władze ostrzegają przed stygmatyzowaniem cudzoziemców, przez wzgląd na wzrost wpływów „skrajnej prawicy”.

Tymczasem Niemcy postanowili dosłownie wziąć sprawy w swoje ręce. W niedzielę i poniedziałek doszło do kilku ataków na przybyszy spoza Europy.

Na podstawie: thelocal.de, jungefreiheit.de.