Włoski sąd skazał na kilkuletnie kary więzienia trzech Egipcjan, którzy przez pewien czas mieli dopuszczać się kradzieży w pociągach jeżdżących na trasie z Rzymu do Neapolu. Imigranci mieli podawać swoim ofiarom napoje bezalkoholowe z zawartością narkotyków, aby następnie na uśpionej ofierze dokonać wspomnianego przestępstwa.

Egipscy przestępcy zostali wykryci w kwietniu ubiegłego roku, kiedy w wyniku prowadzonego śledztwa aresztował ich włoski odpowiednik Straży Ochrony Kolei. Przez pewien czas służba gromadziła informacje dotyczące przypadków kradzieży w pociągach kolei regionalnych obsługujących trasę Rzym-Neapol, czego dokonywać ich zdaniem miała zorganizowana grupa przestępcza.

Imigranci z Afryki Północnej mieli podawać swoim ofiarom napój bezalkoholowy w postaci soku owocowego, do którego jednak dosypywali narkotyki. Ich niczego nie podejrzewające ofiary pod wpływem środków odurzających traciły przytomność, zaś następnie były okradane przez wspomniany gang.

Ostatecznie sąd skazał jednego z członków gangu na 7 lat więzienia za napaść i spowodowanie obrażeń u swojej ofiary, natomiast dwóch pozostałych Arabów usłyszało wyrok za usiłowanie rabunku. Jeden z oskarżonych mając nieskończone 21 lat uzyskał jednak warunkowe zwolnienie i tym samym pozostanie na wolności.

Na podstawie: ilgiornale.it.