Ograniczenie dalszego rozprzestrzeniania się koronawirusa wymagało między innymi zamknięcia granic, jednak nie wszyscy zamierzają stosować się do wprowadzonych ograniczeń. Aborcjonistki z ruchu „Aborcyjny Dream Team” instruują więc kobiety chętne do zabicia swojego dziecka, wyrażając jednocześnie nadzieję na szybkie otwarcie granic w celu organizacji podróży do państw dopuszczających ten zabieg.

Informacje dla kobiet chcących dokonać aborcji ukazały się na profilu organizacji w serwisie społecznościowym Facebook. „Aborcyjny Dream Team” w swoim ogłoszeniu przypomina, że przynajmniej przez najbliższe 10 dni zamknięte będą granice, natomiast loty i przejazdy międzynarodowe zostały zawieszone. „To oznacza, że wyjazdy do zagranicznych klinik aborcyjnych przez następne 10 dni będą możliwe wyłącznie samochodem i wyłącznie dla osób posiadających polskie dokumenty” – można przeczytać w komunikacie.

Organizacja aborcjonistów instruuje więc kobiety chętne do dokonania zabiegu, aby korzystały z czynnej codziennie infolinii. Właśnie za jej pośrednictwem „Aborcyjny Dream Team” ma udzielać praktycznych informacji, które mają mieć związek z zawieszeniem wyjazdów lotniczych do państw umożliwiających zabijanie nienarodzonych.

Alternatywą dla korzystania z zagranicznych klinik aborcyjnych ma być aborcja farmakologiczna, dlatego wspomniana organizacja oferuje kobietom swoją pomoc w tym zakresie. Aborcjonistki instruują więc, że wciąż możliwe jest nabycie odpowiednich środków za pośrednictwem sieci dystrybucyjnych. Ruch aborcyjny wyraża jednak nadzieję, że wirus zostanie szybko opanowany i możliwe będzie wznowienie podobnych wyjazdów.

Na podstawie: facebook.com.