erdoganTurecki prezydent Recep Tayyip Erdogan powiedział, że zachodnie koncerny medialne prowadzą wojnę psychologiczną przeciwko jego państwu. Oskarżył też część tureckich mediów o współpracę przy rozpowszechnianiu nieprawdziwych informacji.

Zdaniem Erdogana, zachodnie media prowadzą wojnę psychologiczną z Turcją, opartą na nieprawdziwych informacjach, które pojawiają się niemal każdego dnia. Prezydent Turcji zaznaczył jednak, że jego kraj nie ugnie się pod atakami ze strony zagranicznych mediów, a także ich lokalnych współpracowników. Wśród najczęściej powtarzanych kłamstw, Erdogan wymienił wiadomości o ograniczaniu wolności prasy, stosunku Turcji do konfliktu w Syrii, czy religijnej polityce edukacyjnej.

Turecki przywódca skrytykował działania międzynarodowych instytucji, zajmujących się wolnością prasy. Mają one rozpowszechniać kłamstwa o ponad 100 dziennikarzach przebywających w więzieniach. Erdoğan twierdzi, że w aresztach znajduje się siedmiu żurnalistów i wszyscy są oskarżeni o poważne przestępstwa, takie jak terroryzm, morderstwa czy kradzieże.

Erdogan zaznaczył, że osoby te nie zostaną zwolnione. Gdy tureccy obywatele znajdują się w zagranicznych aresztach, zachodnie państwa nie chcą ich wydawać ani zwalniać, zasłaniając się niezależnością wymiaru sprawiedliwości. Prezydent Turcji stwierdził, że podobnie jest w jego kraju, stąd nie będzie wpływał na władzę sądowniczą.

na podstawie: hurriyetdailynews.com, todayszaman.com