Stany Zjednoczone w czerwcu każdego roku inicjują za pośrednictwem swoich placówek dyplomatycznych „miesiąc dumy”, czyli program wsparcia dla środowisk mniejszości seksualnych na całym świecie. Ambasada USA w Warszawie ponownie przyłączyła się do tej akcji, krytykując rzekomo trwające do dzisiaj nieprzestrzeganie praw grup LGBT na świecie.

Na prowadzonym w serwisie Twitter oficjalnym koncie amerykańskiej placówki dyplomatycznej w Polsce pojawiło się zdjęcie ukazujące mężczyznę robiącego znak serca przy pomocy palców, a w tle tęczową flagę będącą symbolem ruchów dewiantów seksualnych. Podpis pod fotografią jednoznacznie sugeruje, że ambasada chce „celebrować osiągnięcia środowiska LGBTQI+”.

Ponadto placówka kierowana przez Georgettę Mosbacher podkreśliła, że „solidaryzuje się ze osobami LGBTQI+ na całym świecie, których podstawowe prawa wciąż nie są przestrzegane”.

Ambasada USA już w poprzednich latach podkreślała swoją solidarność z dewiantami, aby przed rokiem umieścić na zajmowanym przez siebie budynku tęczowe flagi. W połowie maja Amerykanie wraz z wieloma innymi placówkami informowali o „Międzynarodowym Dniu Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii”, wzywając wówczas polski rząd do respektowania praw mniejszości seksualnych.

Na podstawie: twitter.com/USEmbassyWarsaw, dorzeczy.pl.

Zobacz również: