Jak można spędzić sobotnie popołudnie? Niestety wiele osób spędza je mając kaca (moralnego także;) oraz ból głowy i rozstrojenie żołądka. Lepiej je spędzić na siłowni, treningu albo spacerze lub wycieczce z kilkorgiem znajomych. Nawet w okolicy swojego miasta. Można też zrobić coś pożytecznego dla swojej lokalnej społeczności. Stołeczni nacjonaliści wraz z białoruskimi przyjaciółmi kupili karmę i wybrali się do warszawskiego schroniska dla zwierząt na Paluchu.

Pies jest najwierniejszym przyjacielem człowieka, obdarzającym nas miłością i bezgranicznym oddaniem. Niestety, wielu ludzi nie potrafi się odwdzięczyć tym samym. Wiele psiaków zostaje porzuconych lub oddanych do schroniska. Wiele zwierząt, nie tylko psów ale też kotów, zostaje sama po śmierci swoich właścicieli lub są odbierane zwyrodnialcom, którzy znęcają się nad nimi. Bardzo często oznacza to dla nich spędzenie reszty życia w klatkach, zwłaszcza starsze psy i koty, które niewiele osób chce adoptować. Każdy z nas może jednak coś dla nich zrobić. Wystarczy zanieść trochę karmy dobrej jakości, zabawek, koców lub kołder. Warto też wcześniej sprawdzić, czy schronisko nie ma strony internetowej, schroniska najczęściej tam zamieszczają informacje, co i kiedy można przynosić. Można także zostać wolontariuszem, który będzie wyprowadzał psiaki na spacer.

Bardzo dziękujemy za wsparcie białoruskim nacjonalistom. „Asilki” (biał.”Асiлкi”) tworzą sporą diasporę w naszym kraju i w przeciwieństwie do antifiarskiego dziadostwa, które przyjeżdża do Polski i tylko zgrywa wielce prześladowanych przez reżim Łukaszenki (a w rzeczywistości bez żadnych przeszkód jeździ sobie do domu na weekendy i swoje brudne lewackie spędy, którymi potem chwalą się na Instagramie), nasi przyjaciele od wielu lat nie mogą wrócić do domu, gdyż grożą im tam więzienia i szykany. Podczas gdy gnieżdżące się na skłotach dziadostwo jedynie szkodzi naszemu krajowi, białoruscy nacjonaliści wyznający takie same zasady i poglądy jak my, w zamian za okazaną przez nas gościnność, wspierają nas na manifestacjach oraz akcjach jak ta wspierająca stołeczne schronisko. Zachęcamy do śledzenia ich profilu, gdyż z pewnością nie jest to nasza ostatnia wspólna akcja – National Belarus.