Londyńska policja aresztowała 71-letniego kaznodzieje za „homofobiczne” stwierdzenia wyrażane w miejscu publicznym. Mężczyzna w zachodniej części miasta miał cytować Pismo Święte, a dokładniej jego fragmenty mówiące o istnieniu dwóch płci oraz o rodzinie tworzonej przez ojca i matkę.

Funkcjonariusze twierdzą, że dostali wezwanie w sprawie wygłaszania „homofobicznych” wypowiedzi przez starszego mężczyznę, przemawiającego do tłumu zgromadzonego pod stacją metra Uxbridge w zachodnim Londynie. Został on zatrzymany na mocy ustawy o porządku publicznym, która pozwala na interwencję w przypadku wyrządzania krzywdy innym osobom poprzez obraźliwe wypowiedzi.

71-letni kaznodzieja podczas swojego wystąpienia miał cytować ostatnie wersy Księgi Rodzajów Pisma Świętego. Tym samym twierdził, że podczas stworzenia ludzkości Bóg kierował się celem, którym było zakorzenienie ludzi w rodzinach. Na ich czele stoją z tego powodu ojciec i matka, a nie dwoje ojców lub dwie matki, dlatego też w rzeczywistości istnieją jedynie dwie płcie.

Na nagraniu z zatrzymania mężczyzny widać jak jest on doprowadzany do radiowozu przez dwójkę policjantów. Przeciwko jego aresztowaniu protestują dwie kobiety, krzyczące do funkcjonariuszy, że Wielka Brytania jest krajem chrześcijańskim. Po przesłuchaniu 71-letni pastor został zwolniony do domu, natomiast postępowanie w jego sprawie prowadzone jest przez londyńską prokuraturę.

Na podstawie: dailymail.co.uk.