Już blisko dwudziestu czterech żołnierzy należących do batalionu Sojuszu Północnoatlantyckiego na Litwie jest zarażonych koronawirusem. Jednostka okazała się być tym samym ogniskiem COVID-19, dlatego przeprowadza ona ćwiczenia szkoleniowe bez kontaktu z litewskim wojskiem oraz żołnierzami wchodzącymi w skład międzynarodowej grupy batalionowej.

Liczba zarażonych żołnierzy wchodzących w skład batalionu NATO rośnie z każdym dniem. Jeszcze wtorek jego dowództwo informowało o ośmiu wykrytych przypadkach koronawirusa, wczoraj pojawiły się doniesienia o zarażeniu wśród dwudziestu wojskowych, natomiast teraz liczba ta miała zwiększyć się o cztery urosnąć do dwudziestu czterech chorych.

Do publicznej wiadomości nie podano narodowości zakażonych. Wiadomo jedynie, że już wcześniej do Holandii ewakuowano dwóch wojskowych ze zdiagnozowanym COVID-19. Chorzy, którzy pozostali na Litwie zostali z kolei przeniesieni z koszar w Rukli do Pabrade, aby w ten sposób odizolować ich od pozostałych żołnierzy.

Batalion dowodzony przez Niemców podjął więcej środków ostrożności. Ćwiczenia wojskowe odbywają się więc jedynie w ramach tej jednostki będącej ogniwem koronawirusa, co ma oczywiście zatrzymać rozprzestrzenianie się go wśród jednostek NATO.

Na podstawie: 15min.lt.