Jedną z głównych patologii mieszkaniowych w Polsce ostatnich lat jest tak zwana „patodeweloperka”, polegająca między innymi na oddawaniu do użytku mikroskopijnych rozmiarów lokali. Zdaniem współprzewodniczącego Konfederacji Krzysztofa Bosaka jest to jednak tylko „”optymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni”.

Na łamach „Dziennika Gazety Prawnej” pojawił się dziś wywiad z prezesem Ruchu Narodowego. Parlamentarzysta powtarza w nim głównie większość liberalnych sloganów Konfederacji, skupiając się przede wszystkim na polityce mieszkaniowej.

Bosak był więc pytany o realizację zapowiedzi koalicji konserwatywnych liberałów i narodowców, czyli obniżenia cen mieszkań o 30 proc. Zdaniem Konfederacji byłoby to rzekomo możliwe, gdyby przestano przyjmować nowe regulacje i wymogi techniczne.

W związku z tym lider Ruchu Narodowego broni między innymi „patodeweloperki” w postaci budowy małych mieszkań, regularnie wyśmiewanych w sieci internetowej między innymi jako „chów klatkowy Polaków”.

Według Bosaka wymóg budowy mieszkań mających minimum 25 metrów kwadratowych jest więc zbyt wysoki, dlatego należy przyjąć regulacje dające możliwość budowy jeszcze mniejszych lokali. Jest to bowiem „optymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni” i „zaspokajanie popytu rynkowego, a nie patologia”.

Na podstawie: gazetaprawna.pl.

Zobacz również: