Szef jerozolimskiego biura portalu Breitbart News, uznawanego za główny organ medialny zjawiska zwanego amerykańską „alterprawicą”, podczas konferencji organizowanej w Knesecie przez ortodoksyjnych Żydów wzywał do wzmożenia walki z ruchem bojkotu Izraela.

Aaron Klein uczestniczył w konferencji zorganizowanej przez izraelskich parlamentarzystów związanych ze środowiskami ortodoksyjnych Żydów. Spotkanie w Knesecie było poświęcone przede wszystkim ostatniej rezolucji Organizacji Narodów Zjednoczonych dotyczącej nielegalnych żydowskich osiedli na terytoriach palestyńskich, a także działalności ruchu bojkotu Izraela. Szef jerozolimskiego biura Breitbart News i dziennikarz śledczy portalu powiedział, iż dokument przyjęty przez ONZ tuż przed świętami Bożego Narodzenia jest „bezprecedensowym napadem”, którego celem jest wsparcie „antysemickiego, rasistowskiego ruchu apartheidu” polegającego na bojkotowaniu produktów wytwarzanych przez przedsiębiorstwa związane ze środowiskami nielegalnych żydowskich osadników.

Dziennikarz Breitbart News uważa, iż w związku z działaniami ruchu bojkotu Izraela to państwo musi przygotować na nie odpowiednią odpowiedź. Klein podkreślił, że Izrael rozpoczął szereg inicjatyw na małą skalę, ale powinny one zostać zintensyfikowane, szczególnie w mediach społecznościowych. Zauważył on jednocześnie, że Izraelczycy już w ubiegłym miesiącu odmówili prawa wjazdu do kraju jednemu z liderów wspomnianego ruchu. To jednak zdaniem reportera Breitbart News jedynie kropla w morzu potrzeb.

Klein zauważył, iż Izrael może w tej kwestii liczyć na wsparcie amerykańskiego prezydenta-elekta Donalda Trumpa, który nie zamierza wspierać działalności ruchu bojkotu Izraela. Dodał on, że Izraelczycy powinni uczyć się w tej kwestii od kampanii medialnej Trumpa przed amerykańskimi wyborami prezydenckimi.

Breitbart News to portal internetowy będący jednym z symboli skutecznej walki Trumpa o amerykańską prezydenturę, stąd zaliczany jest do nurtu tzw. „alterprawicy”. Powstał on w 2007 r. a jego założyciel Andrew Breitbart podczas wizyty w Izraelu ogłosił, że jego celem jest stworzenie „prowolnościowej i proizraelskiej” platformy internetowej.

Na podstawie: breitbart.com.