Brytyjska policja postanowiła wprowadzić nowy model umundurowania, który ma być dostosowany do potrzeb religijnych muzułmanek i tym samym zwiększyć odsetek przedstawicieli mniejszości religijnych i rasowych w tej służbie. Możliwość noszenia burki przez funkcjonariuszki ma więc pomóc w przyciągnięciu wyznawczyń islamu do służby, chociaż i tak nie brakuje chętnych do wstąpienia w szeregi policji.

Dowódcy policji w hrabstwie West Midlands w środkowej Anglii ogłosili, że są gotowi rozważyć możliwość noszenia burki i zakrywania twarzy przez wyznawczynie islamu, które chciałyby wstąpić do szeregów funkcjonariuszy tej służby, albo też przygotować dla nich specjalne umundurowanie. Jednocześnie szef lokalnego oddziału policji Dave Thompson zaznaczył, iż takie zmiany musiałoby poprzedzić rozważenie „naszych zasad i wrażliwości kulturowej”.

Niedawno policja w West Midlands ogłosiła nabór do służby, stąd też zgłosiło się do niej ponad 6 tysięcy osób, które ubiegają się o 1100 miejsc pracy. Chęć przyciągnięcia muzułmanek wynika jednak z przyjętych wcześniej założeń o zwiększeniu reprezentacji osób BAME, pod którym to skrótem skrywają się osoby pochodzenia afrykańskiego i azjatyckiego oraz przedstawiciele innych mniejszości etnicznych.

Na podstawie: breitbart.com.