fc-kopenhagaZarząd klubu FC Kopenhaga oświadczył, że bilety na mecze tej drużyny w fazie grupowej Ligi Mistrzów będą dostępne tylko dla prawdziwych kibiców klubu, a więc Duńczyków. Tym samym anulowano sprzedaż biletów wszystkim tym, których nazwiska mogą świadczyć o narodowości innej niż duńska.

Władze drużyny ze stolicy Danii pragną, aby mecze swojej drużyny w Lidze Mistrzów oglądali tylko prawdziwi kibice, stąd decyzja o wprowadzeniu specjalnych restrykcji. Zarząd zaznacza jednak, że udowodnienie przez osoby o obcobrzmiących nazwiskach swojego przywiązania do klubu pozwoli im na zakup biletu. Natomiast w przypadku obcokrajowców, którym anulowano zakup – klub zwróci pieniądze w trybie natychmiastowym.

Decyzja zarządu klubu momentalnie spotkała się z falą krytyki, podczas której klubowi zarzucono „dyskryminację” i „ksenofobię”. Włodarze klubu odpierają te zarzuty faktem, iż pierwszeństwo przy zakupie biletów powinni mieć fani będący ze swoją drużyną nie tylko w Lidze Mistrzów, a także względami bezpieczeństwa – klub nie chce, by na trybunach „wymieszali się” kibice przeciwstawnych drużyn.

FC Kopenhaga zagra w grupie B z Realem Madryt, Juventusem Turyn i Galatasaray Stambuł. Na chwilę obecną zawieszono sprzedaż około tysiąca biletów na zaplanowane mecze.

na podstawie: jyllands-posten.dk, ekstraklasa.net