francja-msza-za-zamordowanego-ksiedzaNajważniejsza organizacja francuskich wyznawców islamu, a więc Francuska Rada Kultu Muzułmańskiego wezwała przedstawicieli tej religii do wzięcia udziału w niedzielnych mszach w Kościele katolickim i zborach protestanckich. Inicjatywa ma być manifestacją solidarności po zamordowaniu we wtorek katolickiego księdza.

Francuska Rada Kultu Muzułmańskiego w swoim komunikacie wezwała wszystkich podlegających jej wyznawców islamu, aby w najbliższą niedzielę pojawili się na nabożeństwach w Kościele katolickim oraz protestanckich zborach w miejscowościach, w których mieszkają. Ponadto francuscy imamowie nakazali, aby piątkowe modlitwy w meczetach w centralnym miejscu uwzględniały kwestię wtorkowego mordu na katolickim duchownym w północnej części Francji, a także ostatniego zamachu terrorystycznego w Nicei. Działania te mają okazać solidarność francuskich muzułmanów z „chrześcijańskimi braćmi”.

W swoim komunikacie organizacja zamieściła również hadis z wypowiedzią proroka Mahometa, który miał stwierdzić, iż „kto niesprawiedliwie wyrządzi zło Żydowi albo chrześcijaninowi, we mnie znajdzie wroga w dniu Sądu Ostatecznego”.

Na podstawie: gosc.pl, lefigaro.fr.