Wczoraj o godzinie 6:00 odbyły się obchody 40. rocznicy Grudnia’70 w Gdyni. Zebraliśmy się o godzinie 5:45 niedaleko pomnika 1970, aby oddać hołd ludziom – zarówno tym z Gdyni, jak i z całej Polski – biorącym udział w wydarzeniach z 1970 roku.

Specjalnie na tę okazję przygotowaliśmy transparent ”CZEKAMY NA ROZLICZENIE ZBRODNIARZY!”, oraz baner ”PAMIĘĆ TO TWARDA SKAŁA – ZJEDNOCZENI PATRIOCI”, który był trzymany przez naszą około 70-cio osobową grupę. Podczas składania wieńca przez kibiców Arki, z naszej strony został odśpiewany hymn Polski oraz zostało odpalonych kilkanaście rac, w asyście powiewających biało-czerwonych flag.

Myślę, że nie ma co pisać (tak jak wszystkie inne portale), iż podczas przemówienia prezydenta Komorowskiego wśród ogólnego tłumu ludzi, zgromadzonych na obchodach rozległy się gwizdy, krzyki oraz buczenie lub innego typu okrzyki. Podczas tego typu obchodów, nie jest to najważniejsze. Niestety, najwidoczniej wszystkie medialne portale o tym zapomniały, jak i o tym, że w tym wszystkim chodziło o pamięć, a nie o sensacyjne tytuły artykułów typu: ”gwizdy, okrzyki, buczenie przywitały prezydenta”, żeby dzięki temu zdobyć jak najwiekszą liczbę czytających dany artykuł.Kolejne obchody Grudnia 1970 za nami. Cieszy fakt, że z roku na rok przybywa nowych osób! Oby za rok było nas co najmniej dwa razy tyle!

Zjednoczeni Patrioci – Arka Gdynia

 

United Patriots Arka GdyniaUnited Patriots

United Patriots Arka Gdynia

tekst i zdjęcia: casuals-ag.com