Startujący z listy Prawa i Sprawiedliwości hinduski przedsiębiorca Sunil Ahuja stwierdził, że województwo pomorskie potrzebuje „mądrej imigracji” i „w tym może coś pomóc”. Na co dzień Ahuja jest przedsiębiorcą prowadzącym restaurację, a kilka lat temu wszedł w spór z lewicowo-liberalnymi władzami Gdańska o jedną z działek.

Ahuja ubiega się o mandat radnego sejmiku wojewódzkiego Pomorza z listy Prawa i Sprawiedliwości. Zajmuje na niej ósmą pozycję, a w jego promowanie zaangażował się między innymi były wiceminister kultury, Jarosław Sellin.

Poseł PiS na filmie zamieszczonym w mediach społecznościowych zachwala hinduskiego imigranta, który ma być „polskim patriotą”. Zdaniem Sellina „polskiego patriotyzmu wielu mogłoby się od niego uczyć”.

Przedstawiając swoją kandydaturę Ahuja stwierdził, że „zna się na imigracji”, a jego zdaniem „mądra imigracja” jest potrzebna województwu pomorskiemu.

Dotychczas imigrant z Indii był znany jako przedsiębiorca, prowadzący restaurację z kuchnią hinduską. Kilka lat temu media związane z PiS nagłośniły jego spór z władzami Gdańska. Ahuja miał mieć prawo pierwokupu jednej z działek, ale ta została sprzedana firmie LPP.

Na podstawie: twitter.com/jaroslawsellin, radiogdansk.pl.