chameneiNajwyższy duchowy przywódca Iranu Ali Chamenei potępił nagonkę na libański ruch oporu Hezbollah, którą od paru tygodni prowadzą niektóre z państw arabskich. Dodał przy tym, że szyickie ugrupowanie w Libanie jest dumą muzułmanów.

Chamenei podczas spotkania z grupą studentów w Teheranie powiedział, że Hezbollah i jego młodzi aktywiści są źródłem czci dla świata islamskiego, stąd potępił on działania Ligi Państw Arabskich oraz Rady Współpracy Państw Zatoki Perskiej, które uznały libański ruch oporu za organizację terrorystyczną i ekstremistyczną. Najwyższy duchowy przywódca Iranu dodał przy tym, iż słowa potępienia ze strony państw dysponujących petrodolarami nie mają żadnego większego znaczenia.

Irański duchowny przestrzega również przed uleganiem naciskom zachodnich państw w sprawie technologii rozwijanych przez Iran. Chamenei twierdzi bowiem, że ustąpienie w jakiejkolwiek kwestii, która nie została uzgodniona w porozumieniu jądrowym z lipca 2015 r., będzie oznaczało przedstawianie kolejnych żądań przez wrogów Iranu.

Na podstawie: presstv.ir.