Dzisiaj do kiosków trafił pierwszy numer pisma „Fakty po Mitach”, założonego przez byłych dziennikarzy zlikwidowanego z końcem lipca tygodnika „Fakty i Mity”. Zapewne informacja o wydawaniu skrajnie lewicowego i antykościelnego pisma nie byłaby godna uwagi, gdyby nie jeden fakt. Otóż jednym z felietonistów będzie Janusz Korwin-Mikke, prowadzący wspólną rubrykę z Joanną Senyszyn.

Likwidacja „Faktów i Mitów” była spowodowana brakiem rentowności pisma, zaś jego problemy nawarstwiły się szczególnie podczas pandemii koronawirusa. Założycielem gazety i pierwszym redaktorem naczelnym w latach 2000-2016 był Roman Kotliński, były ksiądz i poseł Ruchu Palikota, oskarżany dodatkowo o bycie tajnym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa. W ubiegłym roku został on natomiast skazany za podżeganie do zabójstwa i malwersacje finansowe.

Do lipca szefem wspomnianego pisma był z kolei Dariusz Cychol. To właśnie on wraz z byłymi dziennikarzami „Faktów i Mitów” założył „Fakty po Mitach”. Nowy tygodnik już dzisiaj ukazał się w sprzedaży, a ma on nawiązywać treścią do swojego poprzedniego wcielenia. Tym samym gazeta będzie miała charakter lewicowy i antyklerykalny, choć Cychol twierdzi, że będzie w nim miejsce także na poglądy prawicowe.

Te ostatnie ma promować wspomniany już Korwin-Mikke. Będzie on prowadził wspólną rubrykę z… Senyszyn, wieloletnią posłanką Sojuszu Lewicy Demokratycznej, znaną ze swojej obsesji na punkcie Kościoła katolickiego. Oboje pojawili się już w pierwszym numerze pisma. Sam polityk Konfederacji, przynajmniej na razie, nie odniósł się do kwestii swojej nowej współpracy.

Na podstawie: wirtualnemedia.pl.