Poseł ruchu Kukiz’15 oraz partii Wolność, Jacek Wilk, swoim wpisem po raz kolejny udowodnił, iż środowisko skupione wokół Janusza Korwin-Mikkego ma bardzo wiele wspólnego z liberalnym systemem III Rzeczpospolitej. Parlamentarzysta twierdzi bowiem, że do Nowoczesnej należy wielu „bardzo wartościowych ludzi”, którzy powinni zjednoczyć się z korwinistami w imię „walki z socjalizmem” mającym być programem rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Wilk w 2015 roku kandydował na urząd prezydenta, zajmując przedostatnie miejsce w pierwszej turze wyborców z poparciem w granicach błędu statystycznego. Ówczesny polityk Kongresu Nowej Prawicy nie zakończył jednak swojej politycznej kariery, ponieważ dzięki uczestnictwu KNP w ruchu Kukiz’15 został on parlamentarzystą, a przed dwoma miesiącami postanowił powrócić na łono swojego macierzystego środowiska i przystąpił do partii Wolność Janusza Korwin-Mikkego.

Wczoraj Wilk zwietrzył szansę na rozszerzenie wpływów obumierającego ruchu komika w muszce, po tym jak na tle głosowania w sprawie aborcji podzieliły się partie liberalnej opozycji, czyli Platforma Obywatelska i .Nowoczesna. Konserwatywno-liberalny parlamentarzysta postanowił więc wyciągnąć pomocną dłoń do „bardzo wartościowych ludzi”, jakimi mają być niektórzy posłowie należący do tego drugiego ugrupowania, którego formuła miała się wyczerpać.

Dekompozycja .Nowoczesnej jest więc według Wilka dobrym momentem, aby partia została opuszczona przez osoby myślące „wolnościowo gospodarczo i bez skrajności światopoglądowych”, które zostały wplątane w lewicową walkę światopoglądową uprawianą przez pozostałą część ugrupowania założonego przez Ryszarda Petru.

Ów porozumienie korwinistów z działaczami .Nowoczesnej miałoby polegać na wystąpieniu przeciwko „wszechwładnemu, arcykosztownemu i nieefektywnemu rządowi” i tym samym opierać się na sprawach gospodarczych. Z tego powodu Wilk w swoim wpisie na portalu społecznościowym Facebook raczy swoich czytelników ogranymi liberalnymi frazesami o wzbogacaniu się dzięki wspaniałościom wolnego rynku, który bohatersko będzie walczył z wyimaginowanym socjalizmem.

Na podstawie: facebook.com, nczas.com.