Ukraińcy korzystający z programu „Bezpieczny Kredyt 2 Procent” mogli kupować mieszkania w naszym kraju, nawet jeśli posiadali własne lokale w swojej ojczyźnie. Według portalu Money.pl obcokrajowcy coraz częściej kupują nieruchomości w Polsce w celach inwestycyjnych, aby następnie wynajmować je swoim rodakom.

„Bezpieczny Kredyt” to program wprowadzony jeszcze przez rząd Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy. W jego ramach państwo miało dopłacać przez dekadę do kredytu ze stałym oprocentowaniem w wysokości 2 proc., a także z marżą pobieraną przez bank.

Money.pl twierdzi, że na programie skorzystali zwłaszcza obcokrajowcy. W porównaniu do Polaków nie musieli oni składać oświadczenia, że posiadają inne mieszkania, dlatego mając własne „cztery kąty” i tak otrzymali kredyt na zakup nieruchomości w naszym kraju.

Łącznie imigranci z Ukrainy kupili dzięki niemu 7,7 tys. lokali. Poza tym najczęściej „Bezpieczny Kredyt” otrzymywali obywatele Białorusi i Indii.

Według portalu, cudzoziemcy skupują coraz więcej mieszkań w Polsce w celach inwestycyjnych. Program wprowadzony przez PiS pozwolił im zamienić wynajmowane nieruchomości na własność, aby następnie wynajmować je na przykład swoim rodakom.

Na podstawie: money.pl.

Zobacz również: