plaasmAfrykanerska organizacja społeczna AfriForum ogłosiła listopad 2015 miesiącem protestu przeciwko morderstwom na farmach, które są plagą tego kraju od objęcia władzy przez stronników Nelsona Mandeli w 1994 roku. W brutalnych napaściach na należące do białych obywateli farmy do tej pory zginęło ponad cztery tysiące osób. Sprawa ta jest bagatelizowana od lat przez władze RPA i tamtejsze służby. AfriForum i inne organizacje afrykanerskie prowadza szereg kampanii mających na celu zwrócenie uwagi na skalę problemu i zapobieganie mu. Poniżej lista działań jakie zostaną podjęte w ramach miesiąca protestu:

1. AfriForum zwróci się do Sądu Najwyższego o zmuszenie południowoafrykańskiej policji (SAPS) do ujawnienia pełnych statystyk dotyczących napadów na farmy oraz metodologii stosowanej do zbierania tych danych. Wynika to z wystąpień krajowego komisarza policji, który w ciągu ostatniego roku dwukrotnie poruszał ten temat używając sprzecznych danych.

2. AfriForum podjęło już kroki mające na celu wystąpienie do Forum Narodów Zjednoczonych ds. Mniejszości (agendy ONZ), które zostanie podjęte w ostatnim tygodniu listopada. Wystąpienie dotyczyć będzie ofiar napadów na farmy i ich dyskryminacji przez system sądownictwa RPA. Raport w tej sprawie zostanie przedstawiony na forum ONZ.

3. Raport ten zostanie także rozpowszechniony wśród trzystu korespondentów światowych mediów, które mają siedziby w Republice Południowej Afryki.

4. W dniu prezentacji raportu na forum ONZ zostanie on przekazany ponad pięciu tysiącom zagranicznych instytucji medialnych.

5. W dniu 1 grudnia przedstawiciele AfriForum wraz z rodzinami ofiar ataków na farmy złożą w kancelarii prezydenta RPA wotum nieufności w zdolność rządu do walki z tym problemem.

AfriForum apeluje o podpisanie się pod ich kampanią poprzez wypełnienie krótkiego formularza znajdującego się na ich stronie: Petycja w sprawie napadów na farmy. Wersja dla cudzoziemców

Gorąco zachęcamy do podpisania się pod protestem i wsparcia dla białej społeczności RPA będącej od lat obiektem ataków czarnych radykałów i pospolitych bandytów. Każdy podpis zwiększa siłę przebicia w tej ważnej sprawie.

na podstawie: afriforum.co.za