cdu-lgbtPrzewodniczący federacji homoseksualistów z rządzącej Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej, wzywa rząd Angeli Merkel do przeprowadzenia referendum w sprawie legalizacji „małżeństw” osób tej samej płci. Wskazuje tu na przykład ubiegłotygodniowego głosowania w Irlandii.

Alexander Vogt, przewodniczący Federacji Gejów i Lesbijek Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (Christlich Demokratische Union, CDU) powiedział tygodnikowi „Der Spiegel”, że Niemcy „mają obecnie coś do przekazania” i kanclerz Angela Merkel powinna przestać blokować działaczy swojej partii, którzy chcieliby przeprowadzić referendum w sprawie legalizacji „małżeństw” osób tej samej płci.

Homoseksualista zauważył, że na takie rozwiązanie zdecydowały się już katolickie kraje takie jak Irlandia i Hiszpania, co pokazuje zmianę nastrojów społecznych w Europie. Przez swoją dotychczasową politykę w tej sprawie, CDU może więc zacząć tracić swoje poparcie. Wiceprzewodniczący CDU Thomas Strobl odrzucił jednak te propozycje twierdząc, że nie są częścią umowy koalicyjnej z socjaldemokratami, a rządzący powinni kierować się racjonalizmem zamiast tworzenia przypadkowej większości.

Za referendum opowiadają się też przedstawiciele niemieckiej lewicy parlamentarnej. Zieloni i partia Lewica uważają, że po decyzji irlandzkiego społeczeństwa „edukacja kulturalna” wewnątrz Unii Europejskiej musi iść na przód, także w Niemczech.

na podstawie: jungefreiheit.de