islamists-not-welcomeW niemieckiej Ratyzbonie rozpoczął się proces 32-letniego imigranta z Iraku, który dopuścił się morderstwa na swojej żonie. Ubiegający się o azyl twierdzi, że miał prawo to zrobić i nie rozumie, dlaczego jest z tego powodu aresztowany.

Sąd Rejonowy w Ratyzbonie rozpoczął w poniedziałek proces 32-letniego Irakijczyka ubiegającego się o azyl. Jest on oskarżany o zabicie swojej 26-letniej żony z powodu zazdrości. 32-latek uważał, iż jego małżonka zdradza go z innym mężczyzną, stąd udusił ją w sypialni w mieszkaniu w Laaber w dniu 16 listopada 2015 r. W tym czasie w nieruchomości przebywała trójka dzieci irackiego małżeństwa, które po morderstwie zostały przez niego zabrane. Nie wiadomo jednak czy były one świadkami zabójstwa.

Irakijczyk twierdzi, że w związku z tym, iż został oszukany przez swoją żonę, miał prawo ją zabić, stąd nie rozumie dlaczego obecnie przebywa w areszcie i może pójść do więzienia. Wyrok w tej sprawie ma zapaść 22 lipca.

Imigrant wraz z żoną i trójką dzieci we wrześniu ub.r. został umieszczony w Laaber, gdzie miał czekać na rozpatrzenie swojego wniosku o udzielenie azylu w Niemczech.

Na podstawie: welt.de, jungefreiheit.de.