pfarrerBawarski protestancki pastor Ulrich Wagner chce, aby władze zapewniały darmowe wizyty u prostytutek, osobom ubiegającym się o udzielenie im azylu w Niemczech. Duchowny uważa, że pozwoli to przeciwdziałań ewentualnemu nękaniu kobiet w miejscach przebywania imigrantów.

Wagner udzielił wywiadu portalowi Merkur-Online. Stwierdził w nim, że zapewnienie imigrantom dachu nad głową, ciepłych posiłków czy napojów, jest uważane za rozwiązanie ich problemów, choć nie jest to prawdą. Ewangelicki pastor uważa, że osoby ubiegające się o azyl mają też potrzeby seksualne. Na problem ten uwagę Wagnerowi miał zwrócić jego przyjaciel, zamieszkujący miejscowość gdzie przebywa 100 imigrantów. Mieszkańcy obawiają się, że mogą oni nękać kobiety z powodu niezaspokojonych potrzeb.

Pastor uważa, że państwo powinno zastanowić się nad zapewnieniem azylantom bezpłatnego dostępu do prostytutek. Pytany czy podobne usługi powinny być świadczone za pieniądze podatników, Wagner odpowiedział, że niektórzy właściciele domów publicznych mogliby spełnić dobry uczynek, zwłaszcza rano, gdy mają mniejszą liczbę klientów.

na podstawie: merkur-online.de, jungefreiheit.de