Według niemieckiego dziennika „Bild”, uczniowie szkół chcą zmienić swoje wyznanie z powodu szykan ze strony muzułmańskich imigrantów. Dominujący w wielu placówkach edukacyjnych wyznawcy islamu stawiają Koran ponad miejscowe prawo, dlatego próbują narzucać młodym Niemcom zasady swojej religii.

Masowa imigracja mająca miejsce po 2015 roku spowodowała znaczną zmianę etniczną w niemieckich szkołach. W wielu z nich znajdujących się na terenie największych miast obcokrajowcy stanowią ponad 80 proc. uczniów.

To prowadzi do narzucania Niemcom islamskich zasad religijnych, bo według dostępnych badań dla 67,8 proc. młodych muzułmanów głównym punktem odniesienia jest ich święta księga.

Powołując się na Koran potrafią oni instruować dziewczęta, żeby nie ubierały się zbyt zachodnio i przestrzegały muzułmańskich zasad. Gazeta przypomina, że wielu z nich pochodzi z „bardzo archaicznych kultur” Syrii, Iraku i Afganistanu.

Pracownik niemieckiego wywiadu powiedział Bildowi, że wielu rodziców szuka pomocy, ponieważ ich dzieci chcą dokonać konwersji z chrześcijaństwa na islam. W ten sposób chcą znaleźć uznanie w grupach rówieśniczych lub zwyczajnie skończyć z prześladowaniami.

Na podstawie: bild.de.