niko-puhakkaW ostatnich tygodniach sportowe portale internetowe zalała fala lewackich donosów, wzniecona za sprawą zapowiedzi występu utalentowanego fińskiego zawodnika MMA, Niko Puhakki, na drugiej gali Warmia Heroes w Olsztynie. Konfidencka machina, która już kilkakrotnie zablokowała występy Fina w Polsce, tym razem okazała się bezradna – wszystko za sprawą godnej podziwu postawy organizatorów, stawiających ducha sportu i rywalizacji na pierwszym miejscu.

14 marca na portalu MyMMA.pl ukazało się oświadczenie organizatorów gali, wystosowane odnośnie negatywnych komentarzy pojawiających się wokół występu Puhakki. Organizatorzy obalają w nim mity dotyczące „propagowania neonazizmu poprzez tatuaże” fińskiego zawodnika, jak również podkreślają, że kierują się wyłącznie jego umiejętnościami i chęcią sprawdzenia jego polskiego przeciwnika, Adriana Zielińskiego (do tej pory Fin okazywał się być niepokonanym na każdej gali w Polsce).

„(…) Niko Puhakka zmodyfikował swoje tatuaże do treści przyzwoitych i nienaruszających obowiązującego w Polsce prawa. Dlatego nie ma mowy o jakimkolwiek propagowaniu neonazizmu poprzez występ tego sportowca w Olsztynie (…)” – piszą organizatorzy. „(…) Prosimy zwrócić uwagę na wymiar tej walki pod kątem sportowym. Niepokonany w Polsce fiński fighter versus polski mistrz wagi lekkiej PLMMA. Już dziś wiadomo, że starcie to budzi wiele emocji patrząc także na odmienne style walki obu zawodników (…)” – czytamy dalej. Pełne oświadczenie organizatorów znajduje się na portalu MyMMA.pl.

Pochodzący z Finlandii Niko Puhhaka dzięki swoim umiejętnościom i stylowi walki uchodzi za jednego z czołowych europejskich zawodników w kategorii lekkiej (do 70 kg) MMA. Kontrowersje towarzyszące jego rzekomym poglądom w dalszym ciągu obracają się jedynie wokół niedomówień, gdyż sam Puhakka pytany przez dziennikarzy o swoje polityczne przekonania do tej pory zbywał ich jedynie chętnie przywoływanym zdaniem: „Nie będę się niczego wypierał”. Często jednak podkreślał, że okres buntu i młodzieńczych głupstw ma już za sobą, a w życiu zarówno sportowym jak i prywatnym „trzyma się z dala od kłopotów”.

Fin występuje na zawodach MMA od 2002 roku (w młodości ćwiczył judo, karate i kick-boxing). Początkowo walczył w kategoriach półśredniej i średniej, a od 2007 roku jest zawodnikiem kategorii lekkiej. Jego aktualny bilans walk to 28 zwycięstw (w tym 5 przez nokauty i 8 przez poddania) i 11 porażek.

Gala Warmia Heroes II odbędzie się 10 maja w Olsztynie. Jej początek zaplanowano na godzinę 19:00. Puhakka zmierzy się w walce wieczoru z Adrianem Zielińskim.

na podstawie: mymma.pl / źródła własne

Wideo-zapowiedź gali Warmia Heroes II: