orle-gniazdoW dniach 28-30 czerwca w Katowicach odbędzie się pierwsza edycja festiwalu muzycznego „Orle Gniazdo”, na którym wystąpią wykonawcy poruszający w swojej twórczości wątki narodowe, patriotyczne i tożsamościowe. Festiwal będzie najprawdopodobniej największą tego typu imprezą w Polsce.

„(…) W Polsce brakuje jednej naprawdę dużej patriotycznej imprezy kulturalnej i Festiwal ma za zadanie tę lukę wypełnić. Znamy również doświadczenia naszych zagranicznych przyjaciół (np. Węgrów, którzy festiwali mają co najmniej kilkanaście) i mamy nadzieję, że z czasem im dorównamy” – piszą o imprezie jej organizatorzy. W sieci uruchomiono przed kilkoma dniami oficjalną stronę internetową festiwalu, na której znaleźć można wszystkie potrzebne informacje – www.festiwalorlegniazdo.pl.

Na terenie festiwalu na uczestników czeka pole namiotowe (bilet z miejscem kosztuje 140 pln), domki kempingowe (od 180 do 240 pln – w zależności od liczby osób), pełny węzeł sanitarny, ciepłe i zimne posiłki, potrawy grillowe czy napoje. Organizatorzy zadbali ponadto o bezpieczeństwo każdego z uczestników festiwalu – w cenie biletu znajduje się wykupione ubezpieczenie NW.

Sprzedaż biletów na festiwal „Orle Gniazdo” rusza 15 kwietnia i potrwa do 20 czerwca. Ich cena obejmuje wstęp na teren festiwalu i dwa noclegi. Dzieci do lat 5 mogą przebywać na terenie imprezy bez konieczności kupna biletu, jednak pod warunkiem przebywania pod całodobową opieką rodziców. Ilość wspomnianych domków kempingowych, które można zarezerwować, jest ograniczona.

Na tę chwilę wiadomo o ośmiu wykonawcach, którzy zagrają na rzeczonej imprezie. Są nimi: Obłęd, Irydion, Tormentia, Stalag, Nordica, Wilcze Stado, węgierski zespół Utolsó Védvonal oraz raper Ptaku. Wkrótce dołączą do nich kolejni artyści.

Aby być na bieżąco należy śledzić stronę www.festiwalorlegniazdo.pl, fanpage festiwalu na FB (facebook.com/FestiwalOrleGniazdo) oraz promujące go wydarzenie: facebook.com/events/374143789361768. Portal Autonom.pl dołączył do stron i wydawnictw patronujących tej inicjatywie – w imieniu swoim i organizatorów ZAPRASZAMY!