Czołowi politycy Prawa i Sprawiedliwości uczestniczyli w piątek w szabasowej kolacji, zorganizowanej w Warszawie przez niejakiego Jonny’ego Danielsa. Specjalnym gościem tego wydarzenia był izraelski minister telekomunikacji Ajjuba Kara, który należy do najradykalniejszych polityków partii Likud, opowiadających się w przeszłości choćby przeciwko wycofaniu syjonistycznego wojska z okupowanych terenów Strefy Gazy i Libanu oraz kontynuowaniu nielegalnego żydowskiego osadnictwa na terenach palestyńskich.

Organizatorem szabasowej kolacji był niejaki Jonny Daniels, który od wielu miesięcy jest promowany głównie w mediach związanych z PiS-em. Daniels oficjalnie ma być szefem fundacji From The Depths, zajmującej się upamiętnianiem Polaków ratujących Żydów w trakcie II wojny światowej, ale jego życiorys jest dużo bogatszy. W przeszłości był on bowiem spadochroniarzem w jednostce Sił Obronnych Izraela, zaś później pracował w izraelskim Knesecie oraz w ambasadzie Izraela w Stanach Zjednoczonych, a podczas tej ostatniej misji miał stać się „najbliższym Trumpowi obywatelem Izraela”.

Na kolacji zorganizowanej w jego warszawskim domu zjawili się ważni politycy PiS-u, na czele z wicepremierem i ministrem finansów Mateuszem Morawieckim, ministrem kultury Piotrem Glińskim, wiceministrem spraw zagranicznych Janem Dziedziczakiem, senatorem Adamem Bielanem (oficjalnie Porozumienie Jarosława Gowina) oraz posłem Arkadiuszem Mularczykiem. „Gwiazdą wieczoru” był jednak izraelski minister telekomunikacji Ajjuba Kara, który poinformował o tym wydarzeniu na swoim profilu w sieci społecznościowej Facebook, a na materiale wideo ma mówić o polsko-izraelskiej współpracy i zapraszać polskich ministrów do odwiedzenia państwa syjonistycznego.

Kara należy do najradykalniejszych polityków syjonistycznego Likudu. Z tego powodu w przeszłości krytykował opuszczenie okupowanych terenów Strefy Gazy i Libanu przez izraelskie wojsko, cierpiąc najwyraźniej na tzw. „syndrom oblężonej twierdzy”. Minister telekomunikacji w gabinecie Benjamina Netanjahu wietrzy wszędzie spiski na temat zniszczenia Izraela, stąd nazywa wszelkie pokojowe rozmowy „działaniem osłabiającym Izrael” i popiera między innymi nielegalne żydowskie osadnictwo na terytoriach palestyńskich.

Wczoraj Kara uczestniczył natomiast w konferencji zorganizowanej w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu, której głównym organizatorem był o. Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja i Telewizji TRWAM. Syjonistyczny minister miał powiedzieć podczas tego wydarzenia, iż „Polska powinna uścisnąć dłoń i przypieczętować przyszłą bardzo dobrą współpracą z Izraelem. Musimy współpracować m.in. również zwalczając terroryzm, zwalczając ekstremizm tak jak Nazizm”.

Na podstawie: radiomaryja.pl, onet.pl.

Zobacz również:

Kaczyński znowu spotkał się ze środowiskami żydowskimi