pilecki_00Już po raz trzeci w Radomiu odbył się „Marsz Rotmistrza Witolda Pileckiego”. Organizatorami był Urząd Miasta Radomia, Zespół Szkół Samochodowych im. Rotmistrza Witolda Pileckiego, Narodowy Radom oraz radomska Młodzież Wszechpolska. Pochód poprzedziła Msza Św. w intencji Rotmistrza.

Około godziny 16, pod kościołem szybko formujemy kolumnę marszową. Na samym przodzie niesiony jest sztandar szkoły oraz transparent z wizerunkiem Pileckiego wykonany przez uzdolnione artystycznie aktywistki Narodowego Radomia. W tyle radomscy narodowcy rozwijają swoje transparenty i banery. Widoczne są flagi Narodowego Radomia (w tym jedna z mieczem i młotem), Polski oraz Młodzieży Wszechpolskiej.

Marsz według założeń miał odbywać się w ciszy, bez haseł, jednak manifestanci zachęceni przez aktywistów Narodowego Radomia przeszli ostatecznie ulicami w asyście patriotycznych okrzyków. Oprócz typowych, odnoszących się do Witolda Pileckiego, rozbrzmiewały także okrzyki nacjonalistyczne, min. „Narodowi, socjalni, radykalni”, „Nadchodzą nacjonaliści”, czy „Narodowy solidaryzm tu i teraz”.

Marsz wzbudził dość duże zainteresowanie mieszkańców Radomia. Zakończył się pod pomnikiem Żołnierzy Wyklętych, gdzie organizatorzy wygłosili swoje przemówienia. Podsumowując, jest to kolejna udana akcja na ulicach naszego miasta, która pokazuje, że Radom jest miastem narodowym.

V. (AN Radom / Narodowy Radom)

pilecki_02

pilecki_03

pilecki_08

pilecki_22