united-flag2Irański minister spraw zagranicznych Mohammad Dżawad Zarif spotkał się we wtorek z Hasanem Nasrallahem, sekretarzem generalnym libańskiego Hezbollahu. Politycy rozmawiali o sytuacji na Bliskim Wschodzie oraz o porozumieniu nuklearnym Iranu i światowych mocarstw.

Zarif i Nasrallah spotkali się w stolicy Libanu Bejrucie. Irański polityk powiedział, że działalność libańskiego ruchu oporu i pokojowa koegzystencja pomiędzy różnymi religiami, odgrywają konstruktywną rolę w ustanowieniu pokoju i rozwoju w regionie Bliskiego Wschodu. Polityka Hezbollahu miała więc doprowadzić do przywrócenia godności Libanu na Bliskim Wschodzie, a także przywrócenia wzajemnego szacunku między grupami religijnymi w tym kraju.

Lider Hezbollahu z zadowoleniem przyjął natomiast wyniki rozmów na temat irańskiego programu nuklearnego. Nasrallah uważa, że przyniesie on również korzyści Libanowi i całemu regionowi. Celem jego ugrupowania ma być natomiast przeciwdziałanie zagrożeniom dla bliskowschodnich narodów, a także ochrona libańskiej infrastruktury i pokojowego współistnienia religii w tym państwie.

Na podstawie: presstv.ir