Przedstawicielka ruchu LGBTQWERTY w radzie telewizyjnej ZDF, Luca Renner, domaga się większego udziału działaczy mniejszości seksualnych we władzach publicznych mediów w Niemczech. Jej zdaniem w ten sposób „reprezentowana będzie cała różnorodność społeczności” spod znaku tęczowej flagi.

Renner na co dzień współdecyduje o kształcie ZDF, czyli drugiego kanału niemieckiej telewizji publicznej. Jako reprezentantka ruchu LGBTQWERTY uważa jednak, że mniejszości seksualne powinny mieć więcej swoich przedstawicieli, chociażby w stacji ARD, która zrzesza państwowych nadawców działających na terenie poszczególnych państw związkowych.

W ten sposób media publiczne za naszą wschodnią granicą miałyby odzwierciedlać większą „różnorodność” społeczności dewiantów seksualnych. Dodatkowo Renner skrytykowała zbyt małą liczbę przedstawicieli imigrantów w publicznych mediach. Z tego powodu opowiada się choćby za wprowadzeniem do nich Cyganów czy Sinti.

Tęczowa działaczka jest natomiast zadowolona z rosnącego odsetka kobiet w radach państwowych kanałów. Poszczególne organizacje w razie rezygnacji mężczyzny wysyłają do rad telewizyjnych właśnie przedstawicielki płci żeńskiej.

Poza tym Renner twierdzi, że „queerowe tematy” są coraz częściej poruszane przez niemiecką telewizję. Kilka kanałów zorganizowało nawet w zeszłym roku specjalny „dzień różnorodności” poświęcony tematyce mniejszości seksualnych.

Na podstawie: tagesspiegel.de, jungefreiheit.de.