o-prace-i-godnoscKolejny grudniowy Marsz Patriotyczny organizowany przez Narodowy Rzeszów tym razem przejdzie pod hasłem „O pracę i godność – O przyszłość dla Europy”. Ponownie formuła manifestacji połączy w sobie dwa główne wątki. Jednym będzie tradycyjnie podniesienie społeczno-ekonomicznych problemów Polaków i upomnienie się o potrzebę dokonania radykalnych zmian. Drugim natomiast będzie kwestia przyszłości Europy, która stanęła wobec potężnego wyzwania, jaki przyniósł mijający 2015 rok – niespotykaną dotąd inwazję imigrantów. Na marsz zapraszamy wszystkie środowiska i organizacje, które chcą być donośnym głosem młodego pokolenia. Pokolenia, które chce walczyć o lepszy byt w Ojczyźnie, niezależne od obcych ośrodków władzy i neokolonialnego wyzysku państwo, a także o przyszłość Europy Wolnych Narodów.

Mimo, że ludzie byłego systemu odchodzą powoli z tego świata, a partia postkomunistyczna nie dostała się do sejmu, to nie zniknęły wcale problemy Polaków, z którymi mierzyli się oni w okresie PRL. Przeobrażone w III RP dalej trapią Polaków, którzy nie mogą szukać sprawiedliwości w sądach, zrozumienia u przedstawicieli władzy, godnego traktowania u pracodawców. System, który zawłaszcza coraz więcej przestrzeni życia, tłamsi marzenia Polaków, zaś statystyki bezrobocia niweluje masową emigracją, nie może spełniać oczekiwań młodego pokolenia. Stąd nasze wołanie: „O pracę i godność!”

Nasza inicjatywa jest oczywiście nieprzypadkowo związana z datą 13 grudnia. To wtedy w 2007 roku został podpisany traktat lizboński, którego późniejsza ratyfikacja umożliwiła obecnie narzucenie Polsce tzw. kwot imigrantów. Nie zgadzając się na taki mechanizm, wyraźnie wskazujemy, że unia europejska jest nie tylko tworem niezdolnym to zażegnania kryzysu imigranckiego, ale bytem szkodliwym dla interesów państwa i narodu polskiego. Stąd wszyscy świadomi Europejczycy muszą przyjąć bezkompromisową postawę i walczyć o lepszą przyszłość dla swojego kontynentu i cywilizacji.

Nie zapominamy również o 13 grudnia 1981 roku. Choć w tym roku wątek historyczny znika z głównych haseł naszego marszu, to jednak pamiętamy zbrodnię ekipy Jaruzelskiego. Stąd godzina organizacji marszu umożliwi wszystkim chętnym udział w obchodach rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, które jak co roku organizuje Region Rzeszowski NSZZ „Solidarność”.

Kiedy: 13/12/2015

Gdzie: Rzeszów, Urząd Wojewódzki

Godzina: 17:00

rzeszow-o-prace-i-godnosc

Film z manifestacji w zeszłym roku: