rzeszow-wolyn-mW imieniu Narodowego Rzeszowa zapraszamy 11 lipca 2013 r. na marsz poświęcony pamięci naszych rodaków pomordowanych w latach 1939-1947 na Kresach Wschodnich.

Marsz organizujemy pamiętając o ofiarach konfliktu polsko-ukraińskiego z lat 1939-1947, którzy byli masowo mordowani przez szowinistów z OUN-UPA oraz w przeświadczeniu, że wydarzenia te i ich rocznica są stale niewygodne dla politykierów. Nie można więc liczyć na ich zaangażowanie w tej kwestii. Dlatego wychodzimy z oddolną, obywatelską inicjatywą marszu, gdyż nie godzi się, aby ofiary ludobójstwa na Kresach były ofiarami „drugiej kategorii”.

Marsz rozpocznie się 11 lipca 2013 r. o godzinie 20:30. Zbiórka przewidziana jest pod pomnikiem Armii Krajowej – tam gdzie zazwyczaj kończą się nasze manifestacje. Następnie po uformowaniu szyku przejdziemy wraz z flagami i pochodniami Aleją Lubomirskich, ulicą 3 Maja i Kościuszki na rzeszowski Rynek, gdzie zamkniemy marszy przemówieniami.

Mając świadomość charakteru rocznicy, którą obchodzimy, pragniemy, aby był to „cichy marsz”, bez wznoszenia okrzyków. Pozwoli to naszym zdaniem nadać obchodom odpowiedniej rangi. Po drodze złożymy kwiaty i znicze pod pamiątkową tablicą ofiar ludobójstwa na Kresach pod kościołem pw. Świętego Krzyża.

Wkrótce pojawią się także dodatkowe informacje o wydarzeniach poprzedzających marsz, które również będą punktem tych obchodów. Podobnie uzupełnimy kwestię oficjalnych patronatów naszej manifestacji.

Gdzie: Rzeszów, pomnik Armii Krajówej

Kiedy: 11.07.2013

Godzina: 20:30

Wydarzenie na FB: facebook.com/events/328956410571536

plakat-wolyn-d

NARODOWY RZESZÓW