srb-policja-imigranciŚledztwo dziennikarzy portalu Delmagyar.hu wskazuje, że uchodźcy trafiają na Węgry dzięki pomocy serbskiej policji. Ma ona pomagać dowozić imigrantów autobusami pod granicę z Węgrami, gdzie następnie trafiają do specjalnych ośrodków.

O sposobie trafiania uchodźców pod granicę serbsko-węgierską poinformowali mieszkańcy serbskiej Kanjiža, zamieszkiwanej w większości przez mniejszość węgierską. Dziennikarze portalu Delmagyarl.hu przeznaczonego dla mieszkańców przygranicznego województwa Csongrád, postanowili sprawdzić te informacje i wyruszyli za jednym z autobusów, który miał wyruszyć z Kanjiži na teren przygraniczny.

Portal zamieścił reportaż ze zdjęciami, który przedstawia autobus z uchodźcami. Na fotografiach widać jak z pojazdu wychodzą wpierw trzej policjanci. Jeden z nich nadzoruje ruch, natomiast dwóch pozostałych pomaga imigrantom wyjść z autobusu. Gdy uchodźcy kierują się w stronę Węgier, policjanci wracają do pojazdu i jadą z nim z powrotem do Kanjiži.

W ostatnich tygodniach przez Serbię do Węgier przedostaje się nawet kilkaset osób dziennie. W ostatnich dniach w ośrodkach dla uchodźców już dwukrotnie wybuchły zamieszki sprowokowane przez uchodźców.

na podstawie: delmagyar.hu, hvg.hu