zapaterro12 kwietnia w Siemianowicach Śląskich odbędzie się prelekcja oraz pokaz filmu o Zapatystowskiej Armii Wyzwolenia Narodowego (EZLN). Organizatorem wydarzenia jest ONR Brygada Górnośląska.

Tytuł prelekcji to „Zbuntowana godność, zapomniane serce Ojczyzny – Zapatystowska Armia Wyzwolenia Narodowego działalność i mit” a prelegentem będzie Tomasz Kosiński – redaktor portalu Konserwatyzm.pl

Drugą częścią wydarzenia będzie pokaz filmu kanadyjskiej dokumentalistki Nettie Wild pt. „A place called Chiapas”, przedstawiający sytuację w tym jednym z najbiedniejszych stanów Meksyku z nawiązaniem do walki jaką od 1994 roku toczy Zapatystowska Armia Wyzwolenia Narodowego (EZLN).
Film będzie można, po raz pierwszy, zobaczyć z Polskimi napisami.

„EZLN jak i tajemnicza postać Subcomandante Marcosa to współczesne ikony sprzeciwu wobec globalizmu oraz neoliberalizmu. Podkreślanie i walka o tożsamość będącą przecież fundamentem nacjonalizmu, postulaty decentralizacji, sprzeciw wobec amerykanizacji i globalizmu, postulaty socjalne to oblicze ruchu zapatystowskiego.”

EZLN wymyka się wszelakim współczesnym schematom politycznym, stosując nowoczesne metody walki jak i tworząc nowe koncepcje polityczne. Z tego też powodu uważamy, że warto przybliżać, także środowisku narodowemu, niekonwencjonalne metody walki z światowym liberalizmem jakie stosuje EZLN.

Wydarzenie na FB: facebook.com/events/868030453272240/

s-plakat-12kwietnia