Podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos finansista George Soros zaatakował portal Facebook, który jego zdaniem znajduje się w zmowie z amerykańskim prezydentem Donaldem Trumpem. Teraz miliarder wezwał wprost do odsunięcia Marka Zuckerbega, czyli właściciela tej sieci społecznościowej, od zarządzania jego własnym portalem.

Soros w swoim felietonie dla dziennika „New York Times” ponowił swoje zarzuty dotyczące wsparcia Facebook’a dla Trumpa. Jego zdaniem amerykański prezydent wygrał wybory w 2016 roku dzięki zmowie z właścicielem tego medium społecznościowego, a sytuacja ta może powtórzyć się również podczas tegorocznych wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych.

Według amerykańsko-żydowskiego finansisty konieczne jest ukrócenie tego procederu. Mają za niego tymczasem odpowiadać wspomniany Zuckerberg, a także dyrektor operacyjny Facebook’a, Cheryl Sandberg. Soros zarzuca im maksymalizowanie zysków pomimo konsekwencji, dlatego też powinni zostać pozbawieni kontroli nad swoim własnym portalem społecznościowym.

W ubiegłym miesiącu „filantrop” wystąpił na wspomnianej konferencji w Davos. Właśnie wówczas stwierdził, że Trump i Zuckerberg pozostają w zmowie, stąd gospodarz Białego Domu może wciąż promować swoje polityczne reklamy i „uciszać opozycję”. Zdaniem Sorosa właściciel Facebooka w zamian otrzymał ochronę przed licznymi w ostatnim czasie próbami opodatkowania gigantów cyfrowych.

Na podstawie: nytimes.com, newsbusters.org.

Zobacz również: