Tym razem poseł Konfederacji Dobromir Sośnierz nie zajął stanowiska w swoich ulubionych kwestiach transportowych, ale ponownie wzbudził sporo kontrowersji. W wywiadzie dla telewizji internetowej Marszu Niepodległości stwierdził on, że w praktyce już teraz pary homoseksualne mogą wychowywać dzieci, dlatego kwestia ta powinna zostać uregulowana prawnie. Sośnierz powołał się przy tym na prawo rodziców do wychowywania dziecka zgodnie z własnymi przekonaniami.

Dosłownie przed kilkoma dniami na rynku wydawniczym ukazała się książka „Polska według Konfederatów” autorstwa Michała Murgrabiego. Zawiera ona rozmowy ze wszystkimi jedenastoma posłami, którzy zeszłej jesieni zostali wprowadzeni do Sejmu właśnie przez sojusz konserwatywnych liberałów oraz narodowców. Murgrabia podczas wywiadu dla telewizji internetowej Media Narodowe miał wspomnieć o kontrowersyjnej wypowiedzi Sośnierza na temat adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

Parlamentarzysta zaprzeczył wpierw, aby jego poglądy w tej sprawie były kontrowersyjne, a następnie przedstawił swoje stanowisko. „Adopcja dzieci [przez pary homoseksualne] jest możliwa już teraz. To jest bardzo proste. Homoseksualista może mieć dziecko z osobą płci przeciwnej. Nikt mu nie zabroni. Jedna z tych osób zrzeka się praw rodzicielskich, druga je przejmuje. I w nieformalnym związku są takie dzieci wychowywane. Uważam, że to kwestia, którą powinno regulować prawo prywatne, tzn. rodzice powinni decydować o tym, jak chcą, by ich dzieci były wychowywane” – stwierdził Sośnierz.

Możemy sobie też wyobrazić, że ktoś chce oddać dziecko do adopcji homoseksualistom. Uważam, że jeśli ktoś jest głupi i chce robić… no szanuję prawo do wychowania dzieci zgodnie z wolą rodziców. Jeśli ktoś jest tak głupi, że chce to zrobić, to i tak nakładzie dziecku głupot do głowy. Więc nie ma sensu się jakoś tym przejmować” – dodał poseł Konfederacji.

Na podstawie: medianarodowe.com.