Trójka Palestyńczyków, w tym kobieta w ciąży oraz dziecko, zginęło podczas serii nalotów na Strefę Gazy, jakie w ciągu ostatnich kilkunastu godzin dokonało syjonistyczne lotnictwo. Izraelskie wojsko odpowiedziało tym samym na atak na izraelski patrol przy palestyńsko-izraelskiej granicy, w którym uszkodzono pojazd wojskowy w odwecie za zabicie dwóch Palestyńczyków. Na syjonistyczne bombardowania odpowiedział palestyński Hamas, który wystrzelił rakiety w kierunku kilku izraelskich miejscowości.

We wtorek w wyniku ataku izraelskiego czołgu śmierć poniosła dwójka Palestyńczyków, która zdaniem syjonistycznego wojska miała należeć do palestyńskiego ruchu oporu Hamas. W odwecie bojownicy zaatakowali izraelski patrol wojskowy, w wyniku czego doszło jedynie do uszkodzenia pojazdu którym poruszali się żołnierze Sił Obronnych Izraela (IDF). Incydent ten stał się bezpośrednim pretekstem do ataków syjonistycznego lotnictwa, które wczorajszego wieczora przeprowadziło ponad 140 nalotów na terytoria Strefy Gazy.

Strona palestyńska poinformowała, że w wyniku nalotów śmierć poniosła trójka Palestyńczyków, w tym kobieta w ciąży wraz ze swoim półtorarocznym dzieckiem. Do szpitali trafiło również dwanaście rannych osób, a stan dwóch z nich jest krytyczny.  W odpowiedzi na izraelską agresję bojownicy Hamasu wystrzelili przy tym blisko 180 rakiet wymierzonych w cele w południowym Izraelu, przy czym syjonistyczny system obronny „Żelazna Kopuła” przechwycił jedynie 30 pocisków.

Izraelski dziennik „Haaretz”, powołując się na źródła wojskowe, pisze z kolei o planowanej kolejnej wojnie w Strefie Gazy, ponieważ IDF nie widzi innej możliwości powstrzymania rzekomej eskalacji palestyńskiej agresji. Jednocześnie syjonistyczni dowódcy ostrzegają Hamas przed dalszym podsycaniem napięć na Bliskim Wschodzie. Tymczasem palestyński ruch oporu twierdzi, że izraelskie ataki są częścią „umowy stulecia” jaką według władz Autonomii Palestyńskiej miały zawrzeć Stany Zjednoczone i część arabskich monarchii.

Na podstawie: maannews.com, presstv.com, timesofisrael.com.