Organizatorzy konferencji z udziałem nowego współprzewodniczącego Alternatywy dla Niemiec zostali zmuszeni do przeniesienia jej w inne miejsce. Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu wymówiła bowiem lokalu na wystąpienie profesora Jörga Meuthena, a w podjęciu takiej decyzji „pomogła” uczelni niezawodna „Gazeta Wyborcza”, która od paru dni uprawiała swoją tradycyjną propagandę przeciwko wyimaginowanej skrajnej prawicy.

Przedstawiciele Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu poinformowali organizatorów, że z powodu charakteru organizowanego przez nich spotkania, zarząd uczelni podjął decyzję o odwołaniu opłaconej już zresztą rezerwacji pomieszczenia, w którym miało odbyć się spotkanie ze współprzewodniczącym narodowo-konserwatywnej Alternatywy dla Niemiec (AfD). Wizyta prof. Jörga Meuthena w stolicy Dolnego Śląska stała się bowiem obiektem medialnej nagonki ze strony lewicowo-liberalnych środowisk.

Wspomniana uczelnia, a także Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu przestraszyły się zwłaszcza „Gazety Wyborczej”, która już od paru dni podnosiła larum z powodu wizyty przedstawiciela wyimaginowanej skrajnej prawicy. W artykule „Szef Alternatywy dla Niemiec przyjeżdża do Polski na rozpoznanie” niezawodna w takich sprawach gazeta alarmowała, iż Meuthen w przyszłym tygodniu odwiedzi Wrocław i Warszawę, aby rozmawiać między innymi o powołaniu europejskiego sojuszu konserwatystów po wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019 roku.

Ostatecznie spotkanie ze współprzewodniczącym niemieckich narodowych konserwatystów odbędzie się zgodnie z planem 18 grudnia we Wrocławiu, zaś organizatorzy zapraszają na godzinę 18 do Sali Witrażowej w Starej Giełdzie na Placu Solnym 16.

Na podstawie: źródła własne, gazeta.pl.