mpJutro w Szczecinie, Gdyni i Krakowie odbędą się narodowe manifestacje, na które pragniemy zaprosić za pośrednictwem portalu. Trzy wydarzenia w trzech oddalonych od siebie miastach zgromadzą demonstrantów zwoływanych kolejno przez narodowców zrzeszonych w ONR (Szczecin), środowiska niezależnych nacjonalistów (Gdynia), oraz lokalne stowarzyszenie Małopolscy Patrioci (Kraków).

Szczecin 13 kwietnia będzie kolejnym miastem, w którym działacze Obozu Narodowo-Radykalnego uczczą rocznicę zawiązania tej organizacji. Marsz wspominający powołanie 14 kwietnia 1939 roku ruchu ONR odbywa się co roku w innym mieście, do tej pory narodowcy z dzisiejszego ONR-u manifestowali m.in. w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Lublinie, Opolu czy – rok temu – w Katowicach. Tegoroczny marsz wyruszy o godzinie 15:00 z Placu Orła Białego w Szczecinie i według szacunków organizatorów potrwa nieco ponad dwie godziny. Na Facebook’u znajdziecie wydarzenie promujące marsz z okazji 79. rocznicy powstania ONR, na którym możecie zapoznać się ze szczegółowymi informacjami.

Następne z wydarzeń będzie miało miejsce w Gdyni. Tam środowiska skupione wokół skrajnej lewicy z Ruchu Palikota postanowiły zorganizować tzw. II Forum „Kobiet” Pomorza, na którym zagoszczą takie „autorytety” jak Robert Biedroń czy Krzysztof Bęgowski, znany dzisiaj powszechnie jako „Anna Grodzka”. Gdyńskie grupy kibiców i nacjonalistów nie zamierzają biernie przyglądać się szerzeniu lewackiej propagandy w swoim mieście i zwołują się o godzinie 15:45 pod CECHem Rzemiosła i Przedsiębiorczości przy ul. 10 lutego 33. Informacje m.in. na fanpage’u United Patriots.

O marszu, który odbędzie się w Krakowie wspominaliśmy już na łamach Autonom.pl. W sobotę stowarzyszenie Małopolscy Patrioci organizuje Marsz Katyński, upamiętniający ofiary komunistycznej zbrodni popełnionej na elicie polskich żołnierzy. Jest to już trzecia edycja marszu, organizowanego od 2011 roku. Marsz wyruszy o godzinie 20:15 z Placu Inwalidów. Na FB można dołączyć do wydarzenia oraz polubić okolicznościowy fanpage – Marsz Katyński w Krakowie jest coroczną inicjatywą, dlatego też warto śledzić poczynania organizatorów w tej materii.

Plakaty zapraszające na opisane wydarzenia:

01gdynia

Gdynia

 

Szczecin

 

03krakow

Kraków