Już niedługo w Sztokholmie ruszy budowa nowego meczetu. W stolicy Szwecji, a dokładniej w opanowanej przez imigrantów dzielnicy Rinkeby, powstanie więc ogromne islamskie centrum kulturalne o powierzchni blisko pięciu tysięcy metrów kwadratowych, które ma dodatkowo posiadać aż osiemnaście minaretów. Budowa meczetu wraz z jego przybudówkami ma zakończyć się za dwa lata.

O budowie nowego meczetu poinformował czołowy szwedzki koncern budowlany NCC, który współpracuje w tej sprawie z Fundacją Islamską. Nowy obiekt ma zajmować powierzchnię blisko pięciu tysięcy metrów kwadratowych, a w jego skład wejdą meczet, osiemnaście minaretów, sale modlitewne, klasy lekcyjne dla młodych muzułmanów, a także kawiarnie. Inwestycja ma przy tym pochłonąć blisko 100 milionów koron szwedzkich.

Obiekt ma różnić się od dotychczasowych obiektów faktem, iż będzie on zwrócony w stronę Mekki, a więc świętego miejsca dla muzułmanów znajdującego się w Arabii Saudyjskiej. Wszelkie szczegóły dotyczące budowy mają zostać ustalone w najbliższym czasie.

Meczet wraz z islamskim centrum kulturalnym powstanie w liczącej około szesnastu tysięcy mieszkańców dzielnicy Rinkeby, znajdującej się na przedmieściach Sztokholmu. Miejsce to jest opanowane głównie przez imigrantów i osoby bliskowschodniego i afrykańskiego pochodzenia, dlatego szaleją na nim młodociane gangi, a dzielnica znajduje się właściwie poza kontrolą policji.

Na podstawie: friatider.se.