niko_puhakka_seminarium19 listopada w warszawskim Fight Club Fanga odbyło się seminarium MMA z cenionym zawodnikiem tej dyscypliny z Finlandii, Niko Puhakką. Było to pierwsze seminarium ze sportów walki zorganizowane przez grupę First To Fight (FTF), która obok turniejów dla nacjonalistów zapowiedziała również organizację tego typu przedsięwzięć.

Seminarium rozpoczęło się o godzinie 20:00. Po krótkiej rozgrzewce trenujący przeszli do walk zadaniowych w stójce – przećwiczono dokładnie trzy kickboxerskie techniki, po których rozpoczęto szlifowanie obaleń zapaśniczych. Ćwiczone techniki „przerywane” były szybkimi seriami pompek, brzuszków oraz przysiadów. Po obaleniach przyszła pora na techniki parterowe, w których Niko Puhakka uchodzi za najbardziej niebezpiecznego dla swoich przeciwników.

Trwające półtorej godziny seminarium było kolejnym treningiem poprowadzonym w Polsce przez Niko Puhakkę. Co ciekawe, tym razem obyło się bez afer w mediach głównego ścieku, które zawsze węszyły tanią sensację przy okazji wizyt Puhakki w kraju nad Wisłą. Niko dał poznać się trenującym jako wyrozumiała i pogodna osoba, mająca wiele do przekazania jeśli chodzi o mieszane sztuki walki. Pozostaje więc mieć nadzieję, że jeszcze nieraz będzie okazja wzięcia udziału w podobnej inicjatywie.