W Wielkiej Brytanii w swoją pierwszą podróż wyruszył pociąg ozdobiony tęczowymi elementami, a także hasłami związanymi z ruchem LGBT. Załogę obsługującą pasażerów stanowią na dodatek tylko osoby wywodzące się z mniejszości seksualnych. W specjalnych pociągach znajdą się również materiały propagandowe mające przybliżać problemy tego środowiska.

Przedstawiciele ruchów mniejszości seksualnych będą obsługiwać linię kolejową łączącą London Euston z Manchester Piccadilly.  Wczoraj w podróż wyruszył zresztą pierwszy skład, który przyozdobiony jest tęczowymi flagami oraz hasłami nawiązującymi do postulatów dewiantów. Ponadto na wagonach znalazły się też motywy zwracające uwagę na problemy Azjatów mieszkających w Wielkiej Brytanii. 

Podróżni będą zmuszeni nie tylko jechać tęczowymi składami, ale dodatkowo otrzymają odpowiednie materiały propagandowe. Książki i broszury dostępne w pociągu mają więc przybliżać tę społeczność. Przedstawiciele linii kolejowych twierdzą, że w ten sposób „dążą do stworzenia bardziej inkluzywnego społeczeństwa”. Jest to więc symbol działań podejmowanych przez przewoźnika na rzecz ruchów LGBT.

Jednocześnie poinformowano, że w bliżej nieokreślonej przeszłości w skład personelu będą wchodzić również osoby, które nie należą do środowisk brytyjskich mniejszości seksualnych czy etnicznych.

Na podstawie: dailymail.co.uk, dorzeczy.pl.