Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało dzisiaj w Łodzi dwie osoby, oskarżone o legalizowanie pobytu obcokrajowców w Polsce w zamian za korzyści majątkowe. Pierwszą z podejrzanych osób jest urzędniczka Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego, natomiast drugą menadżer jednej z największych w naszym kraju agencji pracy tymczasowej.

Kierownik Oddziału Cudzoziemców Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego została zatrzymana, ponieważ toczy się wobec niej śledztwo dotyczące nieprawidłowości w związku z wykonywaniem czynności służbowych przez pracowników Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego.

Według CBA kobieta miała w latach 2016-2019 przyjmować łapówki w zamian za przychylność dla spółki reprezentowanej przez wspomnianego menadżera, a przede wszystkim za przyspieszenie legalizacji pobytu cudzoziemców i wydawania im pozwoleń na pracę. Ogółem miała ona przyjąć blisko 80 tys. zł, które były wpłacane jako zapłata za wynajem mieszkania należącego do męża urzędniczki.

Już w lutym tego roku Biuro zatrzymało byłego kierownika Oddziału Cudzoziemców Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi, mającego powoływać się na swoje wpływy w aparacie państwowym.

Na podstawie: dorzeczy.pl, cba.gov.pl.