Angielska Federacja Piłkarska zapowiedziała zajęcie się Twitter’owym wpisem Bernardo Silvy, portugalskiego piłkarza Manchesteru City. Zawodnik aktualnego mistrza Anglii miał bowiem zamieścić rzekomo „rasistowską” grafikę, wymierzoną w swojego kolegę z zespołu, a więc czarnoskórego obrońcę Benjamina Mendy’ego.

Silva i Mendy od dwóch lat występują razem w drużynie z Manchesteru, natomiast wcześniej wspólnie reprezentowali także barwy występującego w lidze francuskiej AS Monaco. Mendy bardzo często zmaga się jednak z problemami zdrowotnymi, dlatego przedwczoraj po kolejnej dłuższej przerwie wystąpił w spotkaniu City z Watfordem, co ucieszyło Silvę.

Portugalski pomocnik z tej okazji wrzucił na Twittera zdjęcie francuskiego obrońcy z czasów dzieciństwa, które zestawił z grafiką przedstawiającą czarnoskórą postać reklamującą hiszpańskie słodycze marki Conguitos. Mendy odpowiadając na wpis swojego kolegi nie wyglądał jednak na obrażonego, uznając ją za bardzo dobry żart.

Mniejsze poczucie humoru ma jednak komisja dyscyplinarna Angielskiej Federacji Piłkarskiej (The FA), stąd zdecydowała się ona na wszczęcie postępowania wobec Silvy. Zdaniem włodarzy angielskiej piłki, usunięty już zresztą wpis mógł mieć rasistowski wydźwięk. Sam Portugalczyk uważa to jednak za nadgorliwość i brak zrozumienia dla żartów ze swojego dobrego kolegi.

Na podstawie: dailymail.co.uk, transfery.info.