blatterMimo, że Sepp Blatter kilka dni po wyborze na prezydenta FIFA zrezygnował z pełnionej funkcji, nie jest wykluczone, że znów zostanie szefem międzynarodowej federacji piłkarskiej. Według BBC, Szwajcar miał otrzymać „gorące prośby” o przemyślenie swojej decyzji.

Blatter został ponownie wybrany na swoją funkcję 30 maja, tuż po tym jak policja zatrzymała kilku wysokich rangą działaczy FIFA. Cztery dni później ogłosił jednak, że rezygnuje ze stanowiska w związku z brakiem poparcia futbolowego świata. Kolejne wybory zgodnie z zapowiedziami Blattera miały odbyć się w grudniu.

Wiele wskazuje na to, że Szwajcar nie dotrzyma jednak obietnicy odejścia z władz światowego futbolu i ponownie zgłosi swoją kandydaturę. Portal internetowy brytyjskiej telewizji BBC poinformował, że Blatter miał usłyszeć „gorące prośby”, aby przemyślał on swoją decyzję. Cieszy się również poparciem federacji piłkarskich z Azji i Afryki.

Szwajcarska gazeta „Schweiz am Sonntag” powołuje się też na opinię Klausa J. Stohlkera, doradcy Blattera ds. wizerunku, który twierdzi, że jego pracodawca od paru dni znów tryska energią i wierzy w swoje siły.

Na podstawie: bbc.co.uk, polskieradio.pl.