hamas5Hamas skrytykował wezwania Al-Fatahu do oddania przez to ugrupowanie władzy w Strefie Gazy. Ruch oporu wezwał również do buntu wobec służb bezpieczeństwa Autonomii Palestyńskiej, które w ostatnim czasie dokonały aresztowań działaczy Hamasu i współpracujących z nim grup.

Członek komitetu centralnego Al-Fatahu Azzam al-Ahmad, wezwał działaczy Hamasu do oddania władzy w Strefie Gazy, aby Palestyńczycy mogli utworzyć rząd jedności narodowej. Działania Hamasu mają bowiem stać na przeszkodzie w stworzeniu nowego gabinetu, po tym jak poprzedni podał się do dymisji. Działacze Hamasu odrzucili te żądania, twierdząc, że największą przeszkodą są walki frakcyjne wewnątrz Al-Fatahu. Sam ruch oporu natomiast od początku kryzysu wyraża swoją gotowość do rozmów.

Jednocześnie Hamas wezwał swoich członków i zwolenników do buntu wobec służb bezpieczeństwa Autonomii Palestyńskiej. Ostatnio aresztowały one wielu działaczy Hamasu, którzy są oskarżeni o działania terrorystyczne. Ruch oporu potępił jednocześnie rząd Zachodniego Brzegu za współpracę w dziedzinie bezpieczeństwa z izraelskimi służbami.

na podstawie: maannews.com.