kustosz-ziemi-swietejOjciec Pierbattista Pizzaballa wystosował apel do izraelskiego prokuratora generalnego, w którym apeluje o podjęcie kroków prawnych wobec żydowskich organizacji ekstremistycznych. Kustosz Ziemi Świętej podkreślił, że ich działania zagrażają obiektom chrześcijańskim w Palestynie.

Duchowny zajmujący się z ramienia Stolicy Apostolskiej opieką nad świętymi miejscami w Palestynie, wystosował list do gen. Yehuda Weinsteina, sprawującego funkcję prokuratora generalnego Izraela. Potępił w nim atmosferę bezkarności jaką mogą cieszyć się izraelscy osadnicy, a także religijną kampanię podżegania do nienawiści rasowej wobec palestyńskich chrześcijan.

Ksiądz Pierbattista Pizzaballa zauważył, że w ostatnich latach można zaobserwować zdecydowany wzrost liczby ataków na chrześcijan, chrześcijaństwo i chrześcijańskie instytucje działające na terenie Izraela. Dodał przy tym, iż sprawcy podobnych czynów najczęściej pozostają bezkarni.

Kustosz Ziemi Świętej wezwał w liście izraelski rząd do podjęcia natychmiastowych działań przeciwko ekstremistom, szczególnie tym działającym w organizacji Lehava.

Na podstawie: maannews.com, presstv.ir.