fbZałożyciel i właściciel portalu społecznościowego Facebook, Mark Zuckerberg, wysłał wiadomość do wszystkich muzułmańskich użytkowników swojej strony. Zuckerbeg stwierdził, że wyznawcy islamu są zawsze mile widziani na jego platformie i rozumie ich jako osoba żydowskiego pochodzenia.

W swojej publicznej wiadomości Zuckerberg napisał, że wszyscy muzułmanie używający Facebook’a są mile widziani w jego sieci społecznościowej, ponieważ rozumie ich jako osoba pochodzenia żydowskiego. Jego naród był bowiem prześladowany, stąd wyniósł on z domu wychowanie w duchu tolerancji, dlatego jego obowiązkiem jest obrona przed atakami każdej społeczności na którą organizowane są różnego rodzaju nagonki ze strony innych ludzi.

Szef Facebook’a opublikował swoje oświadczenie dzień po deklaracji republikańskiego kandydata na prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa, który domaga się całkowitego zakazu wjazdu muzułmanów na terytorium Ameryki. Stąd Zuckerberg dodał, że jest w stanie wyobrazić sobie co czują muzułmanie, atakowani z powodu działań niezwiązanych z nimi ludzi.

Zuckerberg wyraził też smutek z powodu napięć w amerykańskim społeczeństwie, wzywając do dalszych działań na rzecz budowy lepszego świata dla wszystkich ludzi.

Na podstawie: rt.com.